Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

logo    Odvodňovací Žlaby CZ    Specialista na odvodňovací žlaby 

PORADNA A KATALOGY » Montážní návod
Odvodňovací sprchový systém KESMET – montáž

Vážení zákazníci,

věnujte pozornost následujícím řádkům a dodržujte všechny pokyny montáže uvedené níže.

 

 

  • Před zahájením instalace doporučujeme podlahu, pomocí vodováhy, dát do roviny.  Je třeba zachovat spád odpadního potrubí mezi 1-2%.

 

  • Odvodňovací systém instalujeme na předem připravené místo.

Na hrdlo odtokového žlabu nasaďte tělo sifonu a do odtokového otvoru zasuňte vtokovou trubici sifonu. Následně pomocí stavěcích noh ( nejsou součástí balení) výškově nastavte tělo žlabu s ohledem na budoucí výšku podlahy, ukotvěte pomocí hmoždinek a šroubů do podlahy a vyrovnejte pomocí vodováhy. Odtok sifonu natočte do požadovaného směru a napojte na odpadní potrubí. Tělo sifonu zajistěte proti vysunutí montážní pěnou nebo podložkou.  Připojte (instalaci by měla provést odborně způsobilá osoba). žlab na stavěcích nohách  k uzemňovací soustavě. Před zahájením dalších stavebních prací vyzkoušejte těsnost spojení odpadního potrubí, sifonu a těla žlabu. Zkontrolujte spád potrubí a pozici žlabu. Vtokovou trubici sifonu zakryjte, aby nedošlo k jejímu zanesení.

 

 

  • Vyrovnanou podlahu zaléváme betonovou směsí.

  • Betonovou směsí vyplňte zbývající stavební prostor (i pod žlabem) a spádujte jej směrem ke žlabu až do výšky lemu se spádem >1,5%.. Nastříhejte pružnou hydroizolační bandáž (není součástí balení) na pásky tak, aby se v rozích překrývaly. Naneste stěrkou hydroizolační hmotu na lem žlabu a okolní beton. Přiložte nastříhané pásky bandáže přes lem žlabu a beton (musí se překrývat) a znovu přestěrkujte.

  • Následně se provede pokládka dlažby pomocí flexibilních lepidel se zaspárováním mezer. Místo přechodu dlažby a rámečku žlabu zapravte silikonem.

 

 

  • Po ukončení stavebních prací zbavte podlahový žlab nečistot, odkryjte vtokovou trubici a vložte rošt